замести сліди

Телефон Національної гарячої лінії
з попередження домашнього насильства,
торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:

0 800 500 335 або 386 (з мобільного)

(безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів
будь-яких операторів по всій території України)

Насильство - це застосування силових методів, або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабких або тих, хто не може чинити опір. Тобто, будь-яке застосування сили по відношенню до беззахисних.

Жертва/жертви насильства - особа/особи, які постраждали від будь-якого виду насильства з боку іншої особи або групи осіб.

Декларація ООН,1993 р.щодо викорінення насильства проти жінок

«Будь-який акт насильства, здійснений за ознакою статі, якій завдає або може завдати фізичної, сексуальної чи психологічної шкоди або страждання жінкам, а також загрози здійснення таких актів, примус чи свавільне позбавлення волі як в громадському, так і в приватному житті».

Фонд народонаселення ООН

«Гендерне насильство – це насильство, яке стосується чоловіків і жінок, і жертвами якого переважно є жінки. Воно виникає як наслідок нерівних владних стосунків між жінками і чоловіками. Це насильство, яке спрямоване проти жінки, тому що вона жінка, чи непропорційно впливає на жінок. Воно стосується (але не вичерпується) фізичної, сексуальної і психологічної шкоди включно із залякуванням, стражданнями, примусом та/або позбавленням свободи в сім’ї чи в суспільстві взагалі. Це також стосується насильства, яке чинить чи не зупиняє держава».


Гендерно-обумовлене насильство – наслідок нерівних владних стосунків.

Мета – прагнення до домінування і контролю поведінки.
Причини - гендерна нерівність, гендерні стереотипи, а також такі особисті психологічні особливості як агресивність, прагнення домінування (в більшості притаманні чоловікам).

Гендерно-обумовлене насильство:

• це насильство, яке чиниться над особою тому, що вона належить до тієї чи іншої статі;
• насильство щодо жінок складає 90% усіх випадків гендерно-обумовленого насильства.