Сексуальна освіта. Що варто знати? - Розірви коло

Сексуальна освіта. Що варто знати?

Донедавна розмови про секс були табуйованими. Батьки сприймали сексуальне виховання, як щось поза межа пристойності та моралі. А молодь дізнавалась про секс завдяки розмовам з однолітками та порнографії. І саме через відсутність якісної секс освіти в суспільстві сформувались руйнівні стереотипи про оргазм, жіночу невинність та відсутність сексу до шлюбу. В нашому матеріалі ми поговоримо про сексуальну освіту в Україні та окреслимо базові принципи здорового інтимного життя. 

 

Чи є в Україні є сексуальна освіта?

 

Так, але вона лише розвивається завдяки активістам та окремим проєктам.  До прикладу, на Prometheus є базовий курс «Сексуальна освіта» від фонду Олени Пінчук. Лектори та лекторки розповідають про базові принципи контрацепції та згоди. Також є проєкт «Вперше», де можна поділитись власними історіями та спитати поради про мастурбацію та секс. За психологічною консультацією та порадами щодо життя з ВІЛ/СНІД можна звернутись до «Teenergizer». Також вартує уваги лекція від Ed Era про сексуальне насилля та його різновиди.

 

Для чого потрібне сексуальне виховання?

 

Насамперед секс освіта дає людям знання та навички, які необхідні для ведення інтимного життя. Наприклад, правила контрацепції та знання природи свого тіла і партнера. А також сексуальне виховання руйнує стереотипи щодо невинності та жіночого оргазму.  В Англії та Нідерландах про секс починають говорити з дітьми з чотирьох років. Подібні практики формують здорове ставлення до власного тіла та сексуальних стосунків. Також сексуальне виховання зменшує випадки підліткової вагітності.

 

Якими повинні бути сексуальні стосунки?

 

Серед головних принципів: згода партнерів_ок та використання контрацепції. 

 

  • Сексуальне насильство — це не лише секс проти волі, а й домагання та маніпуляції з іншою людиною. Серед яких: вмовляння на секс, мастурбація при людині без її згоди, спільний перегляд порно та примусові пестощі. Варто знати, що зупинити секс і сказати «ні» можна на будь-якому етапі. Поки людина не скаже «так», секс вважається актом насилля. 

 

  • Використання контрацепції захищає від небажаної вагітності та запобігає передачі хвороб, які передаються статевим шляхом. Найпопулярніший вид контрацепції — презервативи. Проте є ще протизаплідні таблетки, вагінальні кільця та спіралі. Оптимальний вид контрацепції може підібрати лише гінеколог.Чи варто довіряти порно? Порнографію дістати дуже легко: досить лише загуглити відповідне слово й пошуковик видасть тисячі сайтів. Проте отримувати знання з порнографії — шкідливо й навіть небезпечно. Адже це екранізація інтимних стосунків з численними перебільшеннями. Реальний статевий акт не має нічого спільного з порно. А регулярний перегляд такого контенту формує залежність. Окрім того, порнографія — це сфера, де панує сексуальне рабство та об’єктивація жінок. До прикладу, журналіст The New York Times дослідив, що відомий порносайт не блокує відеоролики з насильством над жінками. Також він розповів про відео з неповнолітньою та сексуальні сцени з непритомними партнерками.

 

Де брати інформацію про сексуальне виховання?

 

Ми радимо вам не довіряти порнографії та всьому, що пишуть в Інтернеті. Про секс варто говорити з професійними сексологами чи сексологинями. Також можна звернутись за консультацією до Teenergizer. Або зателефонувати на «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 116 123.

 

Також можна почитати якісну та перевірену літературу на цю тему. До прикладу, «Кінчай» Лорі Мінц або «Як бажає жінка» Емілі Нагоскі.

 

І пам’ятайте, гармонійні сексуальні відносини — ті, в яких задоволення отримують всі партнери чи партнерки.

Схожі поради

Перейти до вмісту