
Для чого муніципалітетам розробляти плани дій по розбудові системи запобігання та протидії насильству за гендерною ознакою?
Одним із компонентів проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства» є одноденні семінари, мета яких – розробка плану дій для муніципалітету по розбудові локальної системи запобігання та протидії насильству за гендерною ознакою.
Виявлення прогалин при наданні послуг постраждалим, а також подальше створення чіткого дороговказу по усуненню таких перешкод є метою цих навчальних семінарів у 15 містах України.
Учасники і учасниці семінарів – це представники/-ці координаційних дорадчих органів з питань формування та реалізації політики у відповідному місті з недопущення та боротьби із проявами домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
План спільних дій, який в подальшому буде затверджено на рівні міських рад, дозволяє консолідувати зусилля усіх надавачів послуг. Передбачається, що такий дороговказ буде створений та затверджений для кожного з п’ятнадцяти міст-партнерів. І наразі уже у десяти містах плани розробляються. Минулого тижня цю десятку закрили Полтава, Кременчук та Дніпро.
«Такий семінар для управлінців міста вкрай актуальний та необхідний, він дозволив нам сьогодні по-іншому побачити міську систему реагування на випадки домашнього насильства, а також швидко знайти шляхи і ресурси для розбудови системи попередження та боротьби з насильством, що відбувається в домівках нашого міста» – зазначала заступниця міського голови Полтави, Тетяна Юрченко.
У листопаді такі ж заходи будуть проведені у Мелітополі, Сєвєродонецьку, Краматорську, Покровську та Костянтинівці.
Нагадаємо, що проєкт «Міста, вільні від домашнього насильства» реалізовується за підтримки уряду Великої Британії (British Embassy Kyiv).