Розірви коло

5 секретів здорових стосунків

Ми все частіше чуємо про різницю між здоровими і токсичними стосунками. Але чи можемо знайти її самі? Ми могли би здогадатися, що надмірна турбота і щедрість – це нездорово? А конфлікти і кризи – цілком нормально? В цій статті разом з психологом Катериною Гольцберг ми розкриваємо п’ять секретів, які допоможуть тобі зберегти свої стосунки з партнером здоровими й щасливими.

1. Роби кроки назустріч

Оціни свій вклад в ці стосунки. Ти не перегинаєш палку зі дзвінками й проханнями більше часу проводити з тобою замість його друзів? Сама плануєш ваші вихідні й відпустки? А він що в цей час робить? Кожен у парі має зробити свої п’ять кроків назустріч одне одному. Разом виходить десять. Часто трапляється, що всі десять робить одна людина, поки інша стоїть на місці. Подумай чи кожен з вас рівноцінно вкладається у ваші стосунки і що можна зробити, щоб змінити цю ситуацію. Але пам’ятай, що за його увагу й турботу ти не маєш відплачувати якимись діями. Ти не винна йому секс за вечерю. Слів удячності й уваги цілком достатньо, щоб партнер теж почувався щасливим.

2. Довіряй і вчи його довірі

Ти хочеш знати з ким це він так активно переписується в чаті. І що це за Оксану він додав вчора до друзів. Просиш показати телефон. Або ще гірше – потай сама читаєш всі його смс і моніториш його фейсбук і телеграм. А потім обурюєшся, чого це він досі колишню з друзів не видалив і чому лайкнув фото симпатичної колеги. Ти йому не довіряєш і хочеш контролювати. Навіть коли приводів для цього нема ніяких, ти все рівно тягнешся до його ґаджетів, щоб перевірити: а раптом? В такому разі не варто дивуватися, що й в нього до тебе теж буде мало довіри і з’явиться потреба постійно знати хто тобі дзвонить і пише. Не хочеш почуватися під постійним контролем? Сама припини його контролювати і стежити за кожним повідомленням чи лайком.

3. Не перекладай відповідальність

Про довіру також можна говорити і в таких простих питаннях, як вибір ресторану для вечері чи готелю для відпустки. Допустимо, ти довірила йому цей вибір. А результат тобі не сподобався. Твоє різотто готували вічність, а потім ще й принесли холодним. Або готель виявився аж на третій лінії і довелось щодня їздити до моря. Що ти зробиш? Вибухнеш обвинуваченнями в дусі “ніколи тобі нічого довірити не можна!” чи “ти все нам зіпсував”? Якщо ти довірила коханому якийсь вибір, ти теж за нього відповідальна. А всі ці твої докори навряд чи допоможуть вирішити ситуацію. Вони не врятують ані вечерю, ані відпустку. Тому краще посмійтеся разом і винесіть уроки на майбутнє.

4. Домовляйся “на березі”

Раз вже ми згадали про море й відповідальність, то гріх не згадати ще один секрет – звіряння компасів. Що мається на увазі? Ще до того, як жити довго й щасливо разом, перевір наскільки близькі ваші з партнером цінності. Чи сходяться ваші поняття про те, як мають розвиватися стосунки. Щиро поділися з ним тим, що для тебе прийнятно, а що ні. Ми можемо в чомусь не погоджуватися з бойфрендом, але закриваємо на це очі, бо він нам дуже подобається. І ми свято віримо, що колись це вдасться виправити. Але “колись” буде вже пізно. Тому треба домовлятися про правила взаємодії вже. Кажи відкрито про те, що не любиш готувати сніданки й терпіти не можеш розкиданих шкарпеток. Якщо щось в його діях тебе вже напружує, то далі буде тільки гірше. А говорити про це – складніше. Бо постане питання: чому відразу не сказала?

5. Уникай залежності

Твій партнер каже тобі, що відтепер ти можеш не працювати, бо він з радістю буде тебе забезпечувати. Як тобі пропозиція? Спокуслива? На перший погляд. Але через кілька місяців/років такої залежності може слідувати: “буте так, як я сказав”, “ти не могла приготувати щось краще?”, “роби в ліжку так, як хочу я”. Такий партнер стає дуже прискіпливим. Він починає виставляти умови й почуватися абсолютно правим вимагати від тебе їх виконання. Він же утримує тебе! Тож переконаний, що ти йому винна. Щоб до цього ніколи не дійшло, подбай про свою економічну незалежність. Це по суті основа нашої незалежності загалом. На перший погляд безтурботне життя, в якому чоловік тебе вдягає і оплачує манікюри, може стати прямою дорогою до психологічного чи фізичного насильства з його боку. Не дай шанс такому статися.

Дізнатись більше

Читати ще
Мої права

Чому важливо не забувати про дітей при винесенні термінового заборонного припису?

Мої права

Як закон захищає від домашнього насильства?

Мої права

Як написати заяву у поліцію про домашнє насильство?