
У близько 1000 магазинах СООР Україна з’явились важливі нагадування про неприпустимість насильства
В межах кампанії «Розірви коло» близько 1000 магазинів по всій Україні розмістили постери з нагадуванням про неприпустимість домашнього насильства. Це стало можливим завдяки COOP Україна, Всеукраїнській центральній спілці споживчих товариств (Укркоопспілка), що вже не вперше долучається до підтримки суспільно важливих ініціатив.
Цього року COOP Україна підтримала національну інформаційно-просвітницьку кампанію «Розірви Коло», що імплементується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення України, і спрямована на протидію гендерно зумовленому та домашньому насильству. У межах цієї ініціативи в магазинах мережі COOP розмістили спеціальні постери, які нагадують відвідувачам, що насильству немає місця ані серед традицій, ані у сучасному житті.
Кампанія руйнує шкідливі стереотипи та поширює важливі меседжі, які закликають людей говорити про проблему, припинити терпіти домашнє насильство і шукати підтримки.
Завдяки підтримці COOP Україна відвідувачі майже 1000 магазинів мережі по всій країні побачать важливі нагадування, що складаються з трьох коротких правил:
- «Мовчання – НЕ золото» – розкриває необхідність говорити, коли у стосунках боляче, не замовчувати будь-які прояви насильства та заохочує звертатися по допомогу.
- «Б‘є – значить НЕ любить» – закликає не шукати будь-яких виправдань насильству.
- «Не хочеш, то НЕ мусиш» – нагадує, що «Ні» завжди означає «Ні», навіть у шлюбі.
У грудні 2024 року у межах акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» друковані видання COOP Media — «Порадниця» та «Вісті» — також підтримали кампанію. На перших шпальтах цих видань з’явилися заклики розірвати коло насильства, а всередині номерів тематичні матеріали містили поради про те, як розпізнати насильство, позбутися шкідливих стереотипів та будувати стосунки, що базуються на взаємній повазі та турботі.
Кампанія “Розірви коло” реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, у партнерстві з Міністерством соціальної політики України за фінансової підтримки уряду Великої Британії, наданої через Міністерство закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії, в межах програми з протидії та запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству.