
В Україні запрацювала Платформа допомоги врятованим
15 березня Офіс Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Апарат Урядової уповноваженої з питань гендерної політики за участі UNFPA презентували новий онлайн-майданчик — Платформу допомоги врятованим. Це перша в Україні онлайн-платформа, де зібрана повна інформація про всі ключові сервіси допомоги постраждалим внаслідок війни. Завдяки платформі громадяни зможуть простіше і швидше зв’язатися з потрібним сервісом.
Наразі на платформі зібрані всі ключові служби, що надають українцям психологічну, юридичну та соціальну допомогу. Крім того, на сайті є буклети та інформаційні матеріали, щоб допомогти громадянам розпізнати негативні наслідки насильства та вчасно впоратися з ними.
«Протягом тривалого часу UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні та команда Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України тісно співпрацюють у підтримці сервісів, які допомагають людям у найскладніших життєвих обставинах. Платформа допомоги врятованим — це сайт, на якому зібрано контакти ключових служб підтримки для постраждалих від різних видів насильства. Платформа доповнює інші подібні ініціативи, які ми створили та продовжуємо розвивати, такі як “Аврора” та Центри допомоги врятованим. Ми впевнені, що платформа допоможе людям отримати доступ до інформації у простий і своєчасний спосіб, а також надасть практичні рекомендації, куди звертатися за допомогою», — сказав Мустафа Ельканзі, старший координатор із надзвичайних ситуацій, заступник представника UNFPA в Україні.
Усі ініціативи, розміщені на платформі, покликані забезпечити підтримку українцям у будь-якому куточку країни, а також за її межами. Всі сервіси є перевіреними, конфіденційними та безоплатними. Водночас представлений на платформі перелік не є вичерпним, а отже, інші сервіси та організації за бажанням можуть також до нього долучитися.
Платформа розрахована не лише на постраждалих, а також і на фахівців, які надають їм допомогу. На сайті вже розміщенні рекомендації та посібники щодо роботи з потерпілими згідно з найкращими міжнародними стандартами.
Також одним із завдань платформи допомоги врятованим є створення середовища довіри між постраждалими та надавачами послуг. Це важливо, адже комплексна фахова підтримка є першим кроком досягнення справедливості. Отримавши необхідну допомогу, постраждалі можуть бути готові звернутись до правоохоронних органів, аби в майбутньому притягнути кривдників до відповідальності.
У майбутньому онлайн-майданчик масштабуватиметься та вдосконалюватиметься. У найближчих планах — додаткові розділи із сервісами, що працюють для розвитку та освіти дітей. Платформа також надаватиме доступ до ініціатив, які допомагають українцям/кам знайти нову роботу, перекваліфікуватись та підвищити свій економічний потенціал.
Посилання на Платформу допомоги врятованим тут: www.help-platform.in.ua.
Довідково:
Платформа допомоги врятованим створена за ініціативи Офісу Віцепремʼєрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.