Розірви коло

Як пережити (і чи варто взагалі) кризу в стосунках?

«Хлопець каже, що не любить мене». Багато жінок переживали подібні моменти в стосунках, коли партнер знецінював та зумисне казав про свою нелюбов. Що це означає і як з цим боротись?

Ми розглянемо найбільш поширені кризові ситуації в стосунках й запропонуємо вирішення для кожної з цих ситуацій.

Що робити, коли хлопець не любить?

У стосунках дуже важливо говорити щиро та відверто. Тому, якщо партнер каже, що не любить вас – це причина переоцінити стосунки й, можливо, їх закінчити.

Якщо партнер маніпулює вами, то це один із видів психологічного насильства. Для того, аби перевірити свої стосунки, ми радимо пройти тест на токсичність.

Хлопець все забороняє

Прагнення контролювати життя іншої людини — це ще один вид психологічного насильства. Пам’ятайте, що ніхто не має права забороняти та контролювати ваше життя. Адже стосунки мають базуватись на рівноправності та партнерстві.

Не можна, щоб одна людина вказувала іншій, як жити, де працювати та з ким спілкуватися. Для більш детальної інформації ми радимо вам прочитати наш матеріал про психологічне насильство.

Хлопець мене не цінує

Знецінення та словесні образи — це психологічне насильство. Партнер не звертає увагу уваги на ваші старання та здобутки, а принижує чи ігнорує їх.

Це ознака психологічного насильства, в якому жінка стає постраждалою.

МОЗ України вказує, що постраждалі від психологічного насильства можуть відчувати розгубленість, страх, труднощі з концентрацією уваги та низьку впевненість у собі, а також тривогу, больові відчуття та прискорене серцебиття. Постійне знецінення в стосунках руйнує самооцінку та впевненість у собі.

Якщо партнер на постійній основі знецінює та принижує вас, ми радимо звернутися за консультацією до психолога. Саме спеціаліст/ка зможе об’єктивно оцінити ситуацію та допомогти вийти з токсичних стосунків.

Як справді виглядає любов?

Насправді немає єдиного трактування любові. Кожна людина індивідуальна. Тож не варто застосовувати однакові критерії до всіх партнерів. Втім у гармонійних стосунках немає місця будь-якому виду насильства. Любов — це насамперед про повагу та підтримку. Якщо партнер ображає вас, маніпулює, знецінює чи шантажує — це токсичні стосунки.

Докторка психології Керол Морган виокремила шістнадцять ознак справжньої любові. За її думкою, любов – це вміти позбуватися очікувань та навіть відпускати іншу людину, якщо це необхідно. Це також і відсутність ревнощів та контролю. Також психологиня вказує, що любов — це про прийняття недоліків іншої людини та її неідеальності. І найголовніше, любов завжди робить добре, а не погано.

Якщо хлопець дійсно вас любить, ви будете почуватися з ним комфортно та в безпеці. Якщо ви постраждали від насильства, то ми радимо звернутися на «гарячу» лінію із запобігання домашнього насильства 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного). Консультанти нададуть вам психологічну допомогу та підтримку. А також допоможуть розробити план дій, як припинити насильство.

Дізнатись більше

Читати ще
Поради

Як розпізнати потенційних кривдників/-ць на початку стосунків?

Мої права

Як закон захищає від домашнього насильства?

Мої права

Безоплатна правнича допомога для постраждалих від домашнього насильства