Розірви коло

Як виглядають нормальні стосунки? 10 ознак, що у вас все в порядку

Стосунки — це не лише емоційний зв’язок, але й психологічний феномен, що впливає на наше життя на багатьох рівнях. Як зрозуміти, що ваші стосунки гармонійні? У цій статті ми розглянемо десять ознак здорових стосунків.

Взаємна довіра

Довіру не дарма вважають основою стосунків. Завдяки довірі люди можуть бути поруч: розслабитись, відпочити, бути вразливим, не боятись — всі ці стани у стосунках є важливими ознаками їх нормальності і гармонійності. 

Взаємоповага як фундамент

Стосунки у яких партнери/-ки поважають один одного як особистостей — є безпечними і підтримуючими. Наприклад, якщо один/одна із партнерів хоче вести блог, то інший його підтримує, навіть якщо його/її інтереси спрямовані в інший бік. І навпаки: важко назвати стосунки здоровими, нормальними чи щасливими, якщо там відсутнє таке прийняття і повага до різності іншого.

Близькість

Стосунки, в яких партнери не діляться своїми почуттями, навряд чи триватимуть довго, або щасливо. Головний привілей стосунків — близькість, можливість із кимось ділити своє життя, бути вразливим, справжнім, неідеальним. Якщо у вас в стосунках це можливо  — вони точно нормальні, а у вас все в порядку!

Емоційна безпека

Цей пункт випливає з минулого. Вільно висловлювати свої почуття та емоції, вести відкриту комунікацію, не боячись, що вас знецінять, висміють чи образять. Важко уявити щасливу людину у стосунках, де для її почуттів немає місця, а говорити про них страшно чи соромно.

Наявність особистого життя

Крім того, що вам разом дуже добре, важливо також щоб і поодинці було непогано. Тобто якщо ваш партнер/-ка поїхав.-ла по роботі, або пішов/-ла на зустріч із друзями без вас, то ви не страждаєте без них та від їхньої відсутності. Якщо ж вам чи вашому/ій партнеру/-ці стає нудно чи ви через це ображаєтесь — це може повпливати на гармонійність ваших стосунків. Адже кожній людині важливо мати час із собою, зі своїми думками, друзями, захопленнями, десь ще наповнюватись, і навіть банально працювати. Особистий простір додає також цікавості у ваш спільний побут, адже наповнює кожного партнера/-ку окремо, щоб ви потім могли знову ділитись чимось один з одним.

Спільні цінності

Ви можете мати всі інші пункти, і ваші стосунки все одно не будуть щасливі без цього. Спільні цінності й цілі вкрай важливі для стосунків. Складно планувати довготривалі відносини, якщо один/-на партнер/-ка прагне будувати кар’єру і подорожувати, а інший/-ша вже хоче сімʼю і дім біля озера. На це важливо звертати увагу, адже ігноруючи можна зробити собі і партнеру/-ці боляче. 

Прояв турботи

Турбота взагалі синонім слова кохання. Якщо у ваших стосунках присутнє піклування одне про одного, маленькі та/або великі дії у сторону вашого/-ї партнера/-ки, щоб полегшити його життя — у вас точно здорові і щасливі стосунки. Мати ресурс на когось крім себе, віддавати не очікуючи щось назад — дуже приємне відчуття, що створює і підтримує відносини на гармонійному рівні.

Прийняття

У нормальних стосунках партнери приймають одне одного такими якими вони є, з усіма перевагами та недоліками. А навіть якщо помічають щось, що бісить чи відрізняється від власної норми — не прагнуть переробити, підлаштувати під власне бачення світу. Це дуже цінно, адже ми всі по різному сприймаємо цей світ, і так важливо в ньому зустріти когось, хто прийме твій погляд, замість того, щоб змінювати його на власний. Якщо ви маєте таку людину — вам неймовірно пощастило!

Підтримка

Дуже легко відрізнити гарні стосунки за цим пунктом. Підтримка це не завжди про «все буде добре, не переживай», а скоріше про «я тут, я поруч, я бачу що тобі складно, і я вірю в твої сили, а навіть якщо не вийде — ти для мене най най!». Тобто підтримка це про те, щоб разом із вами витримати якусь напругу, пережити разом страх чи тривогу, побути поруч в скрутний момент і підтримати у щасливий. Не заспокоювати, не підбадьорювати, а саме прожити це разом із вами. Це безкінечно цінно мати людину, яка готова бути поруч в будь-якій ситуації.

Спільний розвиток або зростання разом

Останнє, але не найменш важливе. Наше життя — це дія, динамічний процес. Якщо у стосунках немає розвитку — такі стосунки завершуються, вмирають. Стосунки у яких присутня мотивація, де партнери запрошують одне одного до розвитку — є ознакою здорової динаміки, і такі стосунки можуть і будуть існувати. Дуже здорово і гармонійно існувати. 

Збереження гармонійних стосунків вимагає постійної роботи. Інколи це може бути не просто, і це нормально. Не завжди ви матимете всі 10 з 10, стосунки можуть змінюватись впродовж часу, і у всіх є свої проблеми і травми. Проте якщо ви прагнете до щасливих стосунків, постійно повертаєтесь і звіряєтесь з собою, і ваше бажання бути разом все ще є — ці 10 з 10 дуже можливі!

Авторка: психологиня Анастасія Синько

Дізнатись більше

Читати ще
Поради

Як розпізнати потенційних кривдників/-ць на початку стосунків?

Мої права

Чому важливо не забувати про дітей при винесенні термінового заборонного припису?

Мої права

Як закон захищає від домашнього насильства?