Не дрібниці у стосунках - Розірви коло

Не дрібниці у стосунках – це прояви психологічного насильства у стосунках з боку вашого партнера. Як жінки, так і чоловіки можуть вдаватися до деструктивної поведінки, які роблять взаємини токсичними та нездоровими. Читайте історію Наталі та дізнавайтеся, що робити із тією чи іншою ситуацією.

Наталя перестала бачитися із друзями. І не тому, що вона так захотіла. Так захотів її новий хлопець Максим. А ще він захотів контролювати її дзвінки, критикувати і диктувати ледь не кожен її крок. На образи і критику зі сторони партнера можна махнути рукою і сказати, що то все дрібниці. Але чи дійсно це дрібниці?

Пам’ятаєте: “Б’є – значить любить”? Стара і абсолютно безглузда приказка віками прикривала і виправдовувала фізичне насильство. А яка приказка може виправдати насильство емоційне? Контролює – значить любить? Принижує – значить кохає?

У кожної людини є свої внутрішні і зовнішні межі. Згадайте-но тільки, як вам незручно у тисняві метро. А як ви почуваєтеся, коли чуєте прикру фразу, – критику чи насмішку, від близької людини? Мозок миттю розцінює це як небезпеку – на внутрішні кордони хтось зазіхає.

На небезпеку ми реагуємо по-різному. Психолог Марина Сириця виділяє три стратегії: наступати, тікати або завмирати. Кожна людина вибирає свою, коли відчуває загрозу. Хтось миттю вмикає роздратування і лють і починає сам нападати. Хтось закривається від кривдника, плаче і не хоче з ним розмовляти. А для когось атака на внутрішні межі стає таким сюрпризом, що людина взагалі не знає, як реагувати. Коли Максим сказав Наталі, що він хоче завжди знати де вона і з ким вона, то Наталю це спершу дуже здивувало. Але вона одразу знайшла аргумент на його захист: “Це не страшно, він мене просто дуже любить”.

Перейти до вмісту