Допомога постраждалим від домашнього насильства у 56 містах і громадах України

В Україні запрацювала 101 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим, які пережили насильство, та внутрішньо переміщеним особам, які були вимушені залишити зони бойових дій.

До вже чинних 30 мобільних бригад додались ще 71. Загалом географія охоплення їх роботи становить 21 область України.

До складу кожної з мобільних бригад входять два фахівці/-чині (психолог/-иня, соціальний/-а працівник/-ця), а також водій з автомобілем.

Мобільні бригади:

  • надають психологічну допомогу постраждалим особам;
  • реагують на повідомлення про випадки насильства, зокрема шляхом кризового й екстреного втручання;
  • інформують постраждалих осіб про медичні, юридичні та інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства, а також про надавачів таких послуг, зокрема про загальні або спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб (притулки, кризові кімнати, денні центри та інші сервіси);
  • роз’яснюють постраждалим особам їхні права та можливості отримання допомоги;
  • проводять інформаційно-просвітницьку діяльність у громадах.

Усі контакти мобільних бригад можна знайти за посиланням: https://ukraine.unfpa.org/uk/PSS_mobile_teams 

Мобільні бригади працюють за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, у координації з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством соціальної політики України.

Послуги мобільних бригад надаються завдяки фінансовій підтримці урядів Великої Британії, Канади та США (Бюро гуманітарної допомоги USAID), CERF (Central Emergency Response Fund), Гуманітарного Фонду для України (UHF) та у межах Програми ООН з відновлення та розбудови миру, що фінансується Європейським Союзом.

Діяльність бригад можлива завдяки співпраці з місцевими органами влади та партнерами з громадського сектору: ГО «Віра, Надія, Любов», Благодійний фонд «Посмішка ЮА», Молодіжний благодійний фонд «Ініціатива», Благодійний фонд «Butterfly», ГО «Інноваційні соціальні рішення» та ГО «М.АРТ.ІН-клуб».

Схожі новини

Перейти до вмісту