НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА, ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА ҐЕНДЕРНОЇ ДИСКРИМІНАЦІЇ:

0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України)

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства 116 123

Мурали кампанії "Розірви коло" в українських містах

 

У межах інформаційної кампанії "Розірви коло" UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення створив серію муралів у трьох містах України. Зокрема, мурал "Обійми себе" з'явився у Миколаєві, "Любить - не любить" у Лисичанську та "Назустріч щастю" у Маріуполі. Створив усі три стінописи відомий український мураліст Олександр Корбан. Кожна робота присвячена проблемі домашнього насильства, проте розкриває її по-різному.

 

Мурал "Обійми себе" у Миколаєві

Обійми себе — це базовий психологічний прийом, який застосовують у терапії спеціалісти притулків, де надають допомогу жінкам, що зіткнулися із домашнім насильством. Проста дія - обійняти себе допомагає почуватися у безпеці. З іншого боку, меседж "обійми себе" означає полюби себе, що є вкрай важливим для усвідомлення своєї цінності та важливості. Жінка, яка пережила домашнє насильство дуже часто відчуває себе меншовартісною і недостойною кращого життя, тому таким меседжем ми хочемо сказати, що кожна жінка заслуговує щасливого життя без насильства.

Відео – як створювався мурал у Миколаєві: https://www.youtube.com/watch?v=ztOhuwrOcQ4&t=16s 

 

Мурал “Любить - не любить” у Лисичанську

Мурал зображує дівчинку, яка гадає на квітці "любить чи не любить". Усі ми знаємо з дитинства лічилку: "любить, не любить, плюне поцілує, до серця притисне, до біса пошле, щиро любить, знущається, чекає зустрічі, насміхається". Як бачимо, дівчинка зображена у сучасному одязі, але все таки звертається до старої гри - рахує пелюстки квітки і повторює слова лічилки, які транслюють завідомо неправильну поведінку партнера - "насміхається, знащається…".

Образ дівчинки символізує заплямоване дитяче бачення світу "дорослими мудростями". Це ще одна версія народного прислів’я "Б‘є значить любить". Муралом ми хочемо сказати, що прийняття насильства у суспільстві породжується самим суспільством і є проблемою, яку має вирішувати кожен задля щасливого майбутнього та покоління, нетерпимого до проявів насильства. Лише саме суспільство зможе виховати нове покоління без "мудростей", що виправдовують прояви насильства щодо жінок та дівчат.

Як створювався мурал в Лисичанську: https://www.youtube.com/watch?v=Ddwzhbebc5s

 

Мурал "Назустріч щастю” у Маріуполі

Героїня муралу є уособленням усіх жінок, які змогли розірвати коло насильства і розпочати нове життя. Зображена жінка з надією та легкою посмішкою дивиться у майбутнє. Пташка, яка вилетіла з клітки, символізує душевний стан героїні — вона вирвалась із ситуації домашнього насильства. Мерехтливі постаті на фоні зливаються в одну казкову картину та означають, що світ жінки став світлим і радісним — попереду на неї чекає щастя.

Надихнули на таку ідею слова однієї із жінок, яка отримала допомогу в одному із притулків UNFPA Україна: "Що я можу порадити жінкам, які опинилися у схожих ситуаціях? Не боятися. Повірити в себе. Та йти далі".

 

Мурали створено у рамках програми UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення "Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні" за підтримки уряду Великої Британії.

 

Схожі новини