НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА, ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА ҐЕНДЕРНОЇ ДИСКРИМІНАЦІЇ:

0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України)

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства 116 123

Обережно! Твій коханий токсичний

Ти закохалася. В просто ідеального чоловіка. І не ти одна від нього в захваті. Всі довкола кажуть, як тобі з ним пощастило. Навіть він сам каже. Та й не тільки це каже. Ще каже, що тобі варто скинути вагу й змінити колір волосся. І навчитися готувати рагу, як його мама. І мовчати в компанії його друзів, щоб не ляпнути дурницю. Ти киваєш і обіцяєш і рагу як треба готувати, і потрібний колір волосся мати, і бути для нього най-най-най. А йому мало? Тоді вітаємо, твій бойфренд – токсичний! Як такого розпізнати розказуємо разом з психологом Катериною Гольцберг в цій статті.

 

 1. “З тобою щось не так...”

Ви обоє дивитеся на одну й ту саму сукню. Для тебе вона рожева, для нього – червона. Ну й нехай, здавалося би. Але ні, він буде переконувати тебе, що ти взагалі все в житті неправильно сприймаєш. І реагуєш на все теж неправильно. От, наприклад, ти поцікавилася, що це за дівчину він так міцно обіймав біля офісу. На що він обурено: “Яку дівчину? Тобі все привиділося! Вічно ти чіпляєшся!” Так, тобі привиділося й приснилося. І голос він теж не підвищував на тебе. Це просто він так голосно розмовляє, а ти надто чутлива.

 1. “А коли я обіцяв?”

В продовження попереднього він щасливо забуває про всі свої обіцянки й минулі розмови. Наприклад, обіцяв, що ви вихідні проведете разом, а в результаті поїхав з друзями на картинг. Ти ображено кажеш: “Та ми ж наче щось разом планували”. На що він здивовано округлює очі: “Коли це таке було?” І знову – це ти собі придумала, а він нічого такого не казав. Він переконує тебе в цьому щосили, аби зняти з себе відповідальність за промах.

 1. “Ти би не помовчала?”

В компанії друзів він просить тебе поменше говорити. А друзям махає на тебе рукою з винуватою усмішкою: “Та що з неї взяти! Зовсім юна ще”. Тобі наодинці каже, що ти “дурненька дівчинка”, якій би не завадило більше дізнатися про ІТ. Бо ти геть не вписуєшся в його тусовку. І він це наче напівжартома говорить і тебе при тому ніжно по голові гладить. Тільки тобі від того легше не стає. “Я його недостойна! Треба терміново щось з цим робити!” І ти починаєш гру “стану для нього кращою”. Але май на увазі, що він тебе обезцінює. І скільки би ти не старалася, буде й далі продовжувати це робити.

 1. “У тебе просто нема почуття гумору!”

Сміятися з тебе вже стало його звичкою. Він розказує друзям яка ти незграбна чи як не можеш влізти в улюблену сукню, бо забагато налягаєш на солодощі. Його жартики в усіх викликають регіт. І він отримує купу насолоди від себе, що такий кумедний. Ти просиш припинити, бо тобі не смішно. На що він закидає, що раз всім смішно, а тобі ні, то лиш твоя проблема: “В тебе просто нема почуття гумору!”. Ти ображено захищаєшся і кажеш, що з почуттям гумору в тебе все ок. На що він продовжує шукати приводів, аби довести протилежне.

 1. “Ти винна!”

Він звик, що ти усьому даєш раду і слухняно виконуєш усі його вказівки й забаганки. Тому він приходить до тебе і питає де лежать його чисті шкарпетки. Дорослий чоловік питає тебе, де лежать його шкарпетки. А потім ще й вибухає гнівом: “Вічно ти мої речі хтозна-де покладеш!” Так само він сердиться, коли ти недосолила суп або забула купити його улюблене м’ясо. Усім своїм набундюченим виглядом він показує тобі, що ти винна. І ти каєшся, переживаєш і просиш пробачення. Навіть за такі дрібниці, як шкарпетки.

 1. “І отак ти мені віддячуєш?”

Ви живете на його гроші, і він собі вирішив, що раз так, то може ставити тобі умови що і як робити. Колись сам запропонував кинути роботу. А тепер докоряє, якщо ти по його мірках “неслухняна”. Не так яєчню приготувала, сорочку недопрасувала, погано на вечірці виглядала... Список вимог та очікувань довжелезний, і ти вже й не знаєш, що з ним робити. Як стати ідеальною? Йому ж все мало й мало! Відчуваєш, що ти йому винна, бо живеш за його рахунок. І він не лінується нагадувати тобі про це при кожній добрій нагоді і без неї.

 1. “Я не буду з тобою говорити доти...”

Він придумав карати тебе за “неслухняність” мовчанкою. І це ще гірше, ніж він би кричав і бив посуд. Просто ходить і мовчить. Навіть в очі не дивиться, ніби ти порожнє місце. Ти ледь не головою об стіну б’єшся, бо таке враження ніби тебе не існує. А якщо ти ще й за його рахунок живеш, то проблема подвоюється. Раз він з тобою не говорить, то й грошей теж не дає. Ти не знаєш, що робити і як припинити цю гру в мовчанку. А тут він раптом ставить умови, при яких знову почне з тобою говорити. “Ти повинна зробити це і те, лиш тоді...” Дуже часто одного лиш вибачення йому мало. Він придумує щось оригінальніше і часто нереальне для виконання.

Якщо ці сім ситуацій трапляються з тобою і регулярно, то пора бити на сполох. Твій бойфренд токсичний! І чим далі, тим гостріше ти це відчуватимеш. Тому задумайся над тим, щоб припинити їх поки не пізно. Ось іще чотири фрази, які обожнюють токсичні партнери: 

 

 1. “Ти мене не так зрозуміла”
 2. “Я так не робив”
 3. “Ти завжди мене неправильно розумієш”
 4. “Ти ніколи мене не чуєш”

Схожі новини