Почесна амбасадорка UNFPA Україна Марія Єфросініна відвідала сервіси для постраждалих від насильства у Дніпрі

 

У Дніпрі почесна амбасадорка Марія Єфросиніна та команда UNFPA відвідала сервіси для людей, які стикнулися із домашнім та/або гендерно зумовленим насильством: притулок для жінок без дітей, притулок для жінок із дітьми, центр соціальних служб та консультативну службу, кризову кімнату. Крім цього, команда провела ряд важливих зустрічей щодо функціонування системи реагування на насильство у місті та найближчі плани з її розвитку.

 

 

 

Дніпро — місто-мільйонник — є партнером проєкту «Міста і громади, вільні від насильства», який реалізується UNFPA Україна за підтримки урядів Великої Британії та Канади. У місті лише нещодавно почала активно розбудовуватись система протидії та реагування на насильство: притулок для жінок із дітьми працює з 2019 року, притулок для жінок без дітей — із квітня 2021 року, кризова кімната наразі підтримується громадським об‘єднанням «Пані Патронеса» як пілотний проєкт. Проте навіть за такий короткий термін постраждалі вже відчувають разючі зміни, адже тепер вони можуть користуватися відразу декількома місцями безпеки.

 

 

Притулок для жінок із дітьми «Мамине щастя» може розмістити 13 родин (до 40 осіб). Тут постраждалі жінки із дітьми можуть перебувати до 9 місяців, отримуючи психологічну і соціальну підтримку. Притулок для жінок без дітей розрахований на 10 місць і приймає жінок без дітей, що зумовлене особливістю роботи притулку і психологічного відновлення постраждалих. Зокрема, клієнтками притулку стають постраждалі старшого віку. Кризова кімната може екстрено прийняти одну родину на термін до 10 діб.

 

 

Схожі новини

Перейти до вмісту