Соціальні підприємства — шлях до економічної свободи для постраждалих від гендерно зумовленого насильства

Економічне насильство часто присутнє у аб’юзивних стосунках. Дуже часто у стосунках та після них жінка стикається із ситуацією браку коштів для утримання себе та дітей. 

Проте розірвати коло економічного насильства та знайти справу, яка буде приносити не лише заробіток, а й задоволення, можливо. На допомогу приходять соціальні підприємства — бізнес, що допомагає працевлаштуватися постраждалим від насильства. На базі таких підприємств відбуваються майстер-класи, тренінги та стажування з подальшою можливістю отримати роботу.

Можливість, яку надає постраждалим від домашнього насильства жінкам соціальне підприємство — це економічна незалежність від чоловіка, здатність забезпечити себе та свою дитину. А також — професійно розвиватися, повертати впевненість та віру у власні сили для побудови свого кращого майбутнього. Додатково всі жінки продовжують роботу з психологом, до якого їх скеровує кар’єрна консультантка.

За підтримки уряду Великої Британії UNFPA Україна долучився до створення соціальних підприємства у п’яти містах України. Усі вони працюють з березня 2021 року. У червні церемонії відбулися відкладені через карантин відкриття, зокрема в Полтаві (3 червня), Вінниці (9 червня) та Львові (22 червня).

 

ENJi – Light and Shadow (Херсон) – студія візуального контенту

Студія візуального контенту «ENJi — Light and shadow» поєднує в собі цілий спектр різних напрямків у сфері фото- та відеопослуг. Усі охочі зможуть замовити тут фото- та відеозйомку (у тому числі, за допомогою квадрокоптера) чи орендувати студію для індивідуальних та групових фотосесій. Фото та відео обрали через значне підвищення ролі соціальних мереж у сучасному світі та широкі можливості для продовження власного розвитку в цих напрямках.

Головна мета проєкту — залучити до підприємницької діяльності жінок-потерпілих від домашнього насильства чи тих, хто можуть потрапити у випадки насильства, і дати їм інструмент для самореалізації та вибудовування власної фінансової незалежності.

 

GG Space (Миколаїв) – затишний коворкінг та салон краси

Соціальне підприємство GG Space є не просто комфортним закладом для роботи та відпочинку, але й несе важливу соціальну місію — працевлаштування жінок, які зазнали домашнього насильства. GGSpace складатиметься із 3-х основних зон: кав’ярні, коворкінгу та б’юті-зони. Усього в ньому одночасно працюватиме 16 жінок. Тут запропонують випити гарячої кави чи чаю, зможуть зробити манікюр, стрижку й інші процедури салону краси. Тут же можна буде відвідати мотиваційні лекції від психологів, наставників, майстер-класи та багато іншого.

Усі майбутні працівниці простору — постраждалі від домашнього насильства. Серед таких жінок Анна відібрала тих, хто готовий покращити своє життя, відкрити для себе нові можливості, зокрема для фінансової незалежності. Для них усіх на базі підприємства проходять курси візажу, манікюру та перукарського мистецтва. Усі учасниці навчання отримають сертифікати, найуспішніші з випускниць продовжать свою роботу в самому просторі.

Працює простір за адремою м. Миколаїв, вул. Наваринська, 29. Слідкувати за новинами соціального підприємства можна за посиланням: https://www.instagram.com/ggspace.mk

 

My Space (Полтава) – принт-студія

Для роботи у принт-студії всі потенційні працівниці проходять спеціальне навчання. Вони опановують роботу з обладнанням і графічними редакторами. Учасниць програми обирають серед жінок, які перебувають у притулку Благодійного фонду «Світло надії». Сформувати першу групу із жінок вдалося завдяки залученню кар’єрної радниці Фонду ООН у галузі народонаселення. Ними стали клієнтки притулку, які захотіли взяти участь у навчанні, а також мали мінімальний досвід подібної роботи в минулому. Двоє із цих жінок продовжують роботу саме у студії.

Відтепер кожен може замовити товари та послуги у Print studio “My Space” та підтримати розвиток соціального підприємництва за адресою м. Полтава, вул. Сапіго, 3. Тел. 066 532 29 07. Замовляючи товари у студії «My Space» ви сприятимете економічній незалежності жінок, що постраждали від домашнього насильства.

 

Джерело краси (Вінниця) – естет-студія

Студія є соціальним стартапом, де будуть навчатися, стажуватися та працювати жінки, постраждалі від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Партнер соціального підприємства — салон краси «Монако» — підтримуватиме і навчатиме жінок, ділитиметься досвідом, проводитиме майстер класи і надалі буде працевлаштовувати їх у салоні. Частина прибутку від діяльності соціального підприємства буде направлена на підтримку жінок, постраждалих від домашнього насильства.

У найближчому майбутньому студія зможе стане місцем працевлаштування та зростання для жінок, постраждалих від домашнього насильства. Усі працівниці естет-студії пройшли навчання з питань протидії насильству, а серед доступної літератури у зоні очікування є буклети з інформацією щодо протидії домашньому насильству, зокрема як розпізнати його та як діяти.

Адреса салону: м. Вінниця, проспект Гагаріна, 4. Телефон: 096 693 3988.  Instagram: https://www.instagram.com/dzherelo.krasy/
Facebook:  https://www.facebook.com/dzherelokrasy/

 

Butterfly (Львів) – соціальне ательє

Перед запуском першої колекції жінки, які постраждали від насильства, взяли участь в арт-терапії, де вони малювали картини про людські цінності. Ці зображення стали основою для принту на шовкових хустках, які отримали у подарунок гості презентації.

Ательє пропонує жінкам можливості для саморозвитку, зокрема, для працівниць підприємства організовуються тренінги та особисті супервізії. Станом на сьогодні в ньому працюють шість жінок.

Ательє знаходиться за адресою м. Львів, вул. Дорога Кривчицька, 17А.

У червні ОГС та малий бізнес отримали запрошення подати заявку на фінансову підтримку запуску свого соціального підприємства, яке допомагатиме постраждалим від насильства. UNFPA Україна та його імплементаційний партнер Український фонд громадського здоров’я отримали 11 заявок. Відбіркова комісія оцінить пропозиції та проаналізує здатність заявників успішно реалізувати проєкти. А значить, незабаром ми оголосимо про відкриття нових соціальних підприємств!

 

Проєкт впроваджується за підтримки уряду Великої Британії в рамках програми UNFPA Україна із протидії та запобігання домашньому та/і гендерно зумовленому насильству за сприяння імплементаційного партнера МБФ «Українська фундація громадського здоров’я». 

Схожі новини

Перейти до вмісту