«Чоловік не працював, пив і бив мене». Історія жінки, яка пішла від насильника і почала нове життя

Перші дзвіночки аб’юзу з’явилися вже на початку  стосунків Анжеліки з її майбутнім чоловіком. На той момент їй було 15 років. «Він інколи на мене кричав, тиснув психологічно. Але я це все терпіла. Коли він вперше підняв на мене руку, я собі пояснювала, що “так просто вийшло», – згадує дівчина. 

 

Пара одружилась, коли Анжеліці було шістнадцять, бо вона завагітніла. Після народження сина, ситуація погіршилась. Чоловік Анжеліки відмовився йти на роботу і багато пив. Тому на плечі сімнадцятирічної дівчини впав обов’язок утримувати сім’ю. 

 

Анжеліка намагалась влаштуватися на будь-яку роботу, адже ні освіти, ні досвіду не мала. Поки її чоловік сидів вдома і зловживав алкоголем, молода мати працювала і на заводі, і на касі в супермаркеті, і поширювала на вулиці стартові пакети мобільного зв’язку. Тим часом агресивна поведінка чоловіка лише посилювалась.

 

«Він міг собі дозволити бити мене руками, ногами, навіть тоді, коли на руках була восьмимісячна дитина. Це і поставило крапку в наших стосунках», – каже Анжеліка. Насильство у сім’ї погано вплинуло і на дитину Анжеліки: «Він погано реагує на гучні звуки. Інколи надлишково нервує без поважної причини».

 

Через чотири роки шлюбу почуття до чоловіка в Анжеліки вже давно минули, дівчина зізнається, що довго не наважувалась піти від нього, бо боялась засудження з боку знайомих. Та зрештою її терпець урвався. 

 

Тоді вона залишилась сама з малолітньої дитиною на руках без роботи і перспектив. Повернутися до нормального життя Анжеліці змогла кар’єрна радниця, яка працювала у рамках програми UNFPA Україна із протидії та запобігання домашнього та гендерно зумовленого насильства. Дівчині допомогли стабілізувати психоемоційний стан та відправили на безкоштовні курси манікюру, які проводили на базі соціального підприємства – салону “GG space”. 

 

З березня 2021 року Анжеліка працює майстринею манікюру. Вперше в житті їй подобається те, чим вона займається: «Раніше я працювала лише тому, що мусила. Я не любила роботу. А зараз я з нетерпінням чекаю на клієнтів».

 

Сьогодні Анжеліка зустрічається з іншим чоловіком. Вона каже, що нові стосунки базуються на взаємній повазі, а її партнер добре ставиться до її сина. 

 

А от про колишнього чоловіка Анжеліка майже не згадує: «Зараз я всім задоволена. Я працюю у тій сфері, яка мені подобається. Я знайшла нові стосунки, в яких мене поважають. Зараз я спокійна».

Схожі новини

Перейти до вмісту