«Я знала, що точно виживу». Постраждала від насильства розповіла про те, як пішла від чоловіка і відкрила власну справу

Після народження дитини у сім’ї Ольги почались негаразди: чоловік відмовився фінансово підтримувати дружину та фактично залишив жінку сама на сам з усіма проблемами, які звалилися на неї після пологів. Через це подружжя постійно сварилося, а новонароджена дитина зростала в середовищі конфліктів.

 

«Після пологів в мене полетіли зуби. Але чоловік відмовився мені бодай якось допомогти. Це було жахливо. Немовля на руках, та ще й сама розвалювалась», – згадує Ольга. 

 

Зрештою вона з донькою на руках була змушена тікати від чоловіка на орендовану квартиру. Не маючи змоги оплатити власне лікування та покрити витрати на догляд за дитиною, молода жінка накопичила борги. Батьки не мали матеріальної змоги бодай якось підтримати доньку з онукою, а колишній чоловік відмовився допомагати навіть дитині. 

 

«Тоді не було жодної надії, що життя покращиться. Я була зневірена. Було відчуття, що я нікому не потрібна, – каже Ольга. – Мої друзі намагалися втішити мене, але легше мені не ставало». Та одного дня жінка дослухалась до поради подруги й звернулась по допомогу до правозахисної організації «Джерело надії».

 

Ольга каже, що раніше у подібні правозахисні організації не вірила, проте коли сама зіткнулась із ситуацією насильства, то зрозуміла, що допомога постраждалим жінкам реальна.

 

Щоб відновитися від стресу і знову почати вірити у себе, Ользі довелося довго працювати із психологом. За її словами, саме психологічна підтримка була для неї дуже важлива, як і спілкування з іншими постраждалими: «Я познайомилась з людьми, які потрапили у подібні ситуації. Я зрозуміла, що я не одна. Мені це надало крила».

 

Згодом Ольга почала планувати подальше життя. Вона вирішила здійснити свою давню мрію – працювати у сфері краси. Ольга опанувала професією косметолога, а також навчалась за програмою розвитку  мікропідприємництва. 

 

«Мене навчили азам: основам бухгалтерії, як прорахувати бюджет, навіть тому, як правильно вести сторінки у соціальних мережах», – згадує Ольга. Завдяки новим знанням та навичкам жінка, яка ще вчора ледь кінці з кінцями зводила, змогла відкрити власний косметологічний кабінет.

 

Ольга і надалі розвиває свою майстерність. Нещодавно вона за підтримки програми Фонду ООН у галузі народонаселення пройшла додаткове навчання на професійних курсах перманентного макіяжу. 

 

Сьогодні Ольга твердо стоїть на ногах: вона здатна винаймати власне житло і утримувати дочку. Ще пів року тому таке було неможливо. Жінка відновила душевну рівновагу, зміцнилася як особистість і реалізувала себе у професійному напрямку. 

 

«Коли я йшла від чоловіка, я не мала жодних заощаджень, жодної опори, жодної надії. Але я знала, що я виживу, бо маю винахідливість та вмію працювати». І вона не помилилась.

Схожі новини

Перейти до вмісту